F.H.U. "ACTRA" ul.Kopernika 1/52 37-300 Leżajsk
(+48) 793-923-283 biuro@actra.pl

AgriData

Agridata to innowacyjny system informatyczny dla nowoczesnego rolnictwa. Jest to narzędzie dające nowe spojrzenie na gospodarstwo i zachodzące w nim procesy. Dzięki niemu podejmowanie trafnych decyzji jest prostsze, kontrola skuteczniejsza, a korzyści są łatwiejsze do uzyskania.

Agridata_System

Agridata_Site_SystemAgridata LARO to podstawowe urządzenie służące do monitorowania pracy pojazdów rolniczych. Z zewnątrz cechuje się niewielkimi rozmiarami, interesującym kształtem oraz starannym wykonaniem z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Wewnątrz znajduje się układ elektroniczny obejmujący odbiornik GPS, modem GSM-UMTS (EDGE), moduł łączności radiowej z innymi urządzeniami systemu oraz złącza umożliwiające podłączenie zasilania (z sieci elektrycznej pojazdu) i odbiór danych z szyny komunikacyjnej komputera pojazdu. Urządzenie to przewidziane jest do montażu na dachu pojazdu, tak aby z jednej strony zapewnić mu dobry odbiór GPS/GSM, a z drugiej strony minimalizować ryzyko fizycznego uszkodzenia.

Agridata PARO czyli pasywne, bezprzewodowe urządzenie identyfikujące, które montowane na maszynach rolniczych i pozwala na ich automatyczne rozpoznanie przez urządzenia LARO. Dzięki niemu do systemu przekazywana jest informacja, że pojazd aktualnie porusza się lub pracuje z daną maszyną. Umożliwia to dokonanie stosownych wpisów wykonanych prac we wszystkich ewidencjach udostępnianych w systemie. Jego małe rozmiary, kompaktowa i zwarta obudowa oraz hermetyczne wykonanie minimalizuje ryzyko uszkodzenia w wyniku działania w trudnych warunkach. Urządzenie to jest w zupełności bezobsługowe, a zamontowana w nim bateria pozwala na 10 lat nieprzerwanej pracy. Po tym czasie urządzenie będzie podlegać wymianie na nowe.

I w końcu Agridata TARO, będące drugim z pasywnych urządzeń odpowiadających za identyfikację operatora pojazdu. Łącząc się bezprzewodowo z urządzeniem LARO  dostarcza informacji identyfikacyjnych operatora. Dzięki temu urządzeniu wykonana praca zostaje przypisana w systemie określonemu pracownikowi. Na tej podstawie system pomaga w wyznaczeniu czasu pracy, a w razie potrzeby dostarcza informacji o odpowiedzialności za wykonane zadania.

Poszukujesz informacji o systemie i jego możliwościach funkcjonalnych ? – Zobacz szczegóły techniczne lub skontaktuj się z naszym doradcą za pośrednictwem Formularza Zamówień Online.